Karty Pokemon zyskują coraz większą rzeszę fanów.
Coraz więcej produktów pojawia się na rynku, a co za tym idzie pojawiają się również i nieoryginalne karty.
Jak więc wśród tego wszystkie rozpoznać oryginalną kartę Pokemon?
Dziś w skrócie podpowiemy Wam jak możecie wykryć podróbkę i ustrzec się przed jej kupnem.
Co ważne - nie tylko pojedyncze karty tcg mogą być podrobione ale również całe boosatery Pokemon.
A więc rozsiądzcie się wygodnie i poznajcie kilka z naszych rad - jak nie dać się oszukać i kupić oryginalne karty tcg.

  1. Sprawdź hologram - jeśli karta jest holograficzna (o właśnie karty holo potrafią być najwięcej warte i najczęsciej to właśnie one zostają podrabiane przez oszustów) zauważysz zmieniający się efekt holograficzny na prawdziwej karcie Pokemon, podczas gdy na podróbce będzie on stały.
  1. Kolor i jakość druku - oryginalne karty Pokemon będą miały wyraźne i wysokiej jakości kolory i druk, podczas gdy podróbki mogą wydawać się matowe i mniej wyraźne. Prawdziwe karty Pokemon mają wysokiej klasy papier, który nie jest cienki. Fałszywki bardzo często mają o wiele gorszej jakości papier, który nie jest przyjemny w doktyku. 
  1. Sprawdź marki wodne - prawdziwe karty Pokemon mają zazwyczaj delikatną markę wodną przedstawiającą logo Pokemon na odwrocie karty.
  1. Przesłanianie szczegółów - na niektórych kartach Pokemon, szczegóły mogą się przesłaniać, gdy podniesiesz kartę pod światło. To jest kolejny znak autentyczności.
  1. Numer seryjny - sprawdź, czy numer seryjny na karcie jest zgodny z numerem seryjnym na autentycznej karcie Pokemon.
  1. Pudełko - sprawdź, czy karta była opakowana w oryginalne opakowanie, które powinno zawierać logo Pokemon, a także informacje o producencie i licencji.
Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności karty Pokemon, zalecamy skonsultowanie się z ekspertem lub specjalistycznym sklepem, aby upewnić się, że masz do czynienia z oryginalną kartą. 

Zdjęcia Zapożyczone z Portalu https://www.yourplaymat.com/