• pokemon tcg

Seria Pokemon Trading Card Game (TCG) powstała we wrześniu 1999 roku. Gra jest oparta na popularnej serii Pokemon, która została stworzona przez Satoshi Tajiri i Ken Sugimori i pierwotnie wydana przez Nintendo na konsolę Game Boy. Pokemon TCG jest grą karcianą, w której gracze rywalizują ze sobą, używając swoich ukochanych Pokemonów do walki. Dzięki  grze każdy gracz może poczuć się jak trener pokemon.

W grze Pokemon TCG gracze używają stworzonych przez siebie lub gotowych talii kart Pokemon do atakowania i osłaniania, a także elimininowania Pokemonów swoich przeciwników. Każda talia składa się z różnych rodzajów kart, takich jak pokemony, energie i przedmioty, które można wykorzystać do zwiększenia siły, ataku swojej drużyny Pokemonów i osiągnięcia zwycięstwa.

Pokemon TCG szybko zdobyło popularność na całym świecie i stało się jedną z najbardziej znanych, lubianych i rozpoznawalnych gier karcianych na rynku. Seria ta wciąż się rozwija. Powstają nowe rozszerzenia, aby utrzymać zainteresowanie graczy i dostarczyć im nowych wyzwań. Dzięki swojej prostej, ale strategicznej mechanice, Pokemon TCG przyciągnęła szeroką publiczność, zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą się bawić i rywalizować ze sobą w świecie Pokemonów.
Gra poza aspektami typowej gry karcianej zyskała zainteresowanie kolekcjonerów. A wiele kart zyskało miano perłek, które stały się bardzo poszukiwane przez wielu. Co sprawiło, że ich ceny zawrotna wysokość.